Uykusuzluk ve Strese ‘Hoşça kal’! Limona Tuz Döküp Baş Ucunuza Koyun! Etkisine Şok Olacaksınız!

Hem limon hem de tuz her mutfağın ana malzemeleridir. Limon hem yemeklerde hem salatalarda hem de tatlılarda kullanıldığı için popüler bir besindir. Limon yalnızca mutfakta değil aynı zamanda temizlik alanında da birçok fayda sağlar. Tuz ise her yemeğe lezzet verir.

Bol C vitamini içeren limon vücudumuz için bir dizi yarar sunar. Limon; sindirime iyi gelir, kalp krizi riskini azaltır ve yüksek tansiyona iyi gelir. Ancak limon ve tuzun muhteşem birlikteliğini her gece başucunuza koyarak inanılmaz etkilerine şahit olacaksınız.

Tuzlu limonu başucuna koymanın faydaları

Tuzlu limonun en bilinen faydaları arasında uykuya dalma süresini kısalttığı bilinir. Limonun ferahlatıcı kokusu hem stresi azaltmaya yardımcı olur hem de rahatlatıcı bir etki sağlar. Tuzda bulunan maddeler ise, odada bulunan bakterileri yok etmede oldukça etkin bir görev üstlenir.

Limon, doğal bir stres önleyicidir. Ayrıca limon, depresyonu önleyen ve mutluluk hormonu olan ‘serotonin’ üretimini artırır. Limonun kendine has kokusu ve tuzun bakterileri yok edici özelliği birleşerek rahat, güzel ve kaliteli bir uyku çekmenizi sağlar.

1 adet limonu öncelikle dört parçaya ayırın ve içerisine bolca tuz dökün. Burada ise limon kabuklarını koparmamak için dikkatli olmalısınız. Ardından tuzlu limonu bir çay tabağına alın ve çay tabağını da başucunuza koyun. Sonuç, kaliteli uyku ve yok olan stres! İyi uykular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x