Batı Şeria’da Yahudi yerleşimciler Filistinlilere saldırıyor

Yahudi yerleşimciler, işgal altındaki Batı Şeria’nın Ramallah kentinde 3 Filistinliyi yaraladı.
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, bir grup Yahudi yerleşimci, Ramallah’ın doğusundaki Deyr Cerir beldesinde Filistinli çiftçilere saldırdı.

İsrail askerlerinin koruması altında saldırı düzenleyen Yahudi yerleşimciler ile Filistinli çiftçiler arasında taşlı arbede yaşandı. İsrail askerleri, Filistinlilere müdahale etti. Yahudi yerleşimcilerin saldırısında yaralanan 3 Filistinli tedavi için hastaneye kaldırıldı.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında şu ana dek 100’ün üzerinde Filistinlinin öldüğü belirtildi.

GAZZE’YE BOMBA YAĞIYOR

Öte yandan İsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi’ne son 24 saatte 250 hava saldırısı düzenlediğini duyurdu.

Sivil katliamının durdurulması yönünde dünyadan yükselen çağrılara rağmen İsrail güçleri ayrım yapmadan Gazze’yi bombalamaya devam ediyor. Ordudan yapılan açıklamada, Gazze’de son 24 saatte 250 yerin vurulduğu aktarıldı.

Açıklamada, vurulan yerlerin Hamas’ın askeri kanadına ait hedefler olduğu iddia edilirken, Gazze’deki makamlar saldırılarda kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu çok sayıda sivilin hayatını kaybettiğini belirtti. Filistinli kaynaklar son 24 saatte İsrail saldırılarında kaç kişinin yaşamını yitirdiğine ilişkin henüz açıklama yapmadı.

İsrail’in dün Gazze’ye düzenlediği bir saldırıda, Al-Jazeera muhabiri Vail el-Dahduh’un eşi, kızı ve oğlu dahil olmak üzere ailesinden çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x