Son dakika: Bursaspor’a verilen ceza indirildi

Amedspor futbolcuları ve teknik ekibi Bursaspor deplasmanında saldırıya uğramış, tribünlerde 1990’lı yıllardaki faili meçhul cinayetlerin sembolü “Beyaz Toros” ve “Yeşil” posterleri açılmıştı.

Saldırıya ilişkin açılan soruşturmada üçü özel güvenlik görevlisi olmak üzere dokuz kişi gözaltına alınmış ve sorumlu kamu görevlisi üç güvenlik yöneticisi görevden uzaklaştırılmıştı. Gözaltına alınanların tümü serbest bırakılmıştı.

Bursaspor Kulübü ve yöneticileri Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmiş, kulübe 9 maç seyircisiz oynama cezası verilmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli cezanın ardından yaptığı ilk grup toplantısında Bursaspor taraftarına selam göndererek, “Milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum. Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor’dan bahsedilemeyecektir” demişti.

Tahkim Kurulu, Bursaspor’a verilen 9 maçlık seyircisiz oynama cezasını 7 maça indirdiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) 9 Mart 2023 tarihli açıkladığı kararla Bursaspor’a Amedspor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 maç; aynı Bursaspor taraftarları ile mensuplarının neden olduğu saha olayları ve talimatlara aykırı eylem nedeniyle 8 maç olmak üzere toplam 9 maç kendi sahasında seyircisiz oynama ve 326 bin TL para cezası vermişti.

Bursaspor’un verilen cezalara ilişkin itirazını inceleyen TFF Tahkim Kurulu, toplamda 9 maçlık seyircisiz oynama cezasını 7 maça, para cezasını ise 256 bin TL’ye düşürdüğünü açıkladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir