Metin Akpınar’dan Muharrem İnce’ye: Akıllı bir iddia değil, vahiy gelirse böyle bir şey söylenir

Sanatçı Metin Akpınar, Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, “Yüzde 30’la ikinci tura kalacağım, yüzde 60’la cumhurbaşkanı olacağım” iddiasının çok akıllı olmadığını belirterek, “Allah tarafından vahiy gelirse böyle şey söylenir. Normal bir insan bunu söyleyemez. O zaman geriye ne kalıyor. Yüzde 9-10 oyla Millet İttifakı’nı engelleyecek bu kadar” diye konuştu.

YouTube’daki Kafa TV kanalında konuşan Akpınar, “Kızıyor musunuz siz de Muharrem İnce’ye, oyları gerçekten bölüyor mu sizce?” sorusuna, “Tabii bölüyor artık net. Bunu bilmeyecek adam değil Muharrem İnce, intikam alıyor yani ben öyle hissediyorum başka türlü olamaz” dedi.

Akpınar, şunları söyledi:

“Yüzde 30’la ikinci tura kalacağım, yüzde 60’la cumhurbaşkanı olacağım iddiası çok akıllı bir iddia değil. Allah tarafından vahiy gelirse böyle şey söylenir. Normal bir insan bunu söyleyemez. O zaman geriye ne kalıyor. Yüzde 9-10 oyla Millet İttifakı’nı engelleyecek bu kadar. Bu da kimin lehine olur? Cumhur İttifakı’nın lehine olur.

Bu seçim esasında çok ciddi bir seçim her seçim önemlidir ama bu seçim gerçekten kritik bir seçim. Bugün uygulanan seçim teokratik, monarşik bir rejim. Halbuki biz demokrasi istiyoruz. Her şeyi onun uğruna yapıyoruz. Toplumda da öyle bir demokrasi talebi doğdu. Demokrasi de öyle hemen ulaşılınca bitecek bir hedef değildir. Gittikçe zorlaşır, ulaştıkça zorlaşır o. Ama bugünkü seçim teokratik, monarşik bir yönetimden demokratik parlamenter bir sisteme geçmek seçimi olacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir