Kenan Koçak: Arda Güler için Jesus’la tartıştım, ‘Güreşçi miyiz’ dedim

A Milli Takım’da görevine son verilen Stefan Kuntz’un yardımcılığını yapan Kenan Koçak, Sports Digital’in Youtube kanalında Yağız Sabuncuoğlu’nun konuğu oldu.

TFF’nin kendisine yeni teknik direktör Vincenzo Montella ile devam etmesini teklif ettiğini ama kendisinin kabul etmediğini açıklayan Koçak, Kırgınlığı olmadığını belirterek, “Futbol bu. Burası milli takım ve onun için her yerde görevimizi yapacağız. TFF benim kalmamı istedi. Doğru bir projede artık teknik direktörlük yapmak istiyorum. Çalışmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘ARDA’YI KUNTZ’A ŞİDDETLE TAVSİYE ETTİM’

Geçen sezon Fenerbahçe’de oynayan Arda Güler’i şiddetle Stefan Kuntz’a tavsiye ettiğini belirten Kenan Koçak, “Arda az oynuyordu. Jesus ile sorunları vardı. İstikrar olmadığı için tavsiyelerde bulunduk. Stefan Kuntz da sonunda kendisini kadroya çağırdı. Alınmasını şiddetle rica ettim. Jesus’a bile laf söylemiş adamım. Arda için fiziksel yetersizliklerden bahsetti. Ben de dedim ki ‘oynat ki gelişsin’. Biz Güreş federasyonu muyuz?” sözlerini Portekizli hocaya söylediğini açıkladı.

‘HAMİT’İN FİKRİNE BAŞVURMAMAK AYIP OLURDU’

Stefan Kuntz’un Hamit Altıntop’a danıştığı üzerine çıkan iddialara da cevap veren Kenan Koçak, “Kuntz iletişimi yüksek biri ve herkesin fikrine başvuran biri ve son kararı kendisi verirdi. Hamit Altıntop da Real Madrid ve Bayern Münih gibi kulüplerde oynamış. Böyle birinin fikrine başvurmamak da ayıp olurdu.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x