Erdoğan, Yarıştan Lehine Çekilen Erbakan’ın Oğlunu Ziyaret Etti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmenin ardından ‘bakanlık ve cumhurbaşkanlığı yardımcılığı’ sorularına yanıt verdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrası açıklama yaptı.

Erbakan, ‘Biraz evvel sayın Cumhurbaşkanımız genel merkezimize ziyarette bulundular. Teşekkürlerimizi iletiyoruz. Seçim sürecindeki çalışmaları ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk“ dedi.

Erbakan, Yeniden Refah Partisi’nin tüm seçim bölgelerinde kendi adayları ve kendi logosu ile seçime gireceğini söyledi.

Erbakan ayrıca, “Bakanlık, Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi bir talebimiz olmadı” ifadelerini kullandı.

Erbakan’ın konuşmasından diğer öne çıkanlar: 

‘Altılı kaosa ülkemizi teslim etmemek adına milli ve kararlı bir adım attık. Ancak bununla birlikte prensiplerimizden de taviz vermeyeceğiz. Dün hangi doğru ve yanlışları dile getirdiysek bundan sonra da aynısını ifade edeceğiz. Yanlışların düzelmesi için devam edeceğiz. Dün yanlış dediğimize bugün doğru demek gibi bir duruş söz konusu olamaz.’

Erbakan ayrıca görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasında geçen samimi diyaloğu da aktardı.

Erbakan şunları anlattı: 

‘Buraya gelen her gelen misafirimizin duygulanması, anılarının canlanması son derece doğal. Sayın Cumhurbaşkanımızla da bu yönde bir sohbet oldu. Merhum Erbakan Hocamızın makam odasında oturuyorsunuz dediler. Bina da zaten milli görüşün kalesi diyebileceğimiz bir bina.’

Daha önce Cumhur İttifakı’na katılmayacaklarını duyuran Fatih Erbakan, 24 Mart’ta karar değiştirerek ittifaka katılmış ve cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir