DSP’den dikkat çeken seçim açıklaması: Parti olarak katılma kararı aldık

DSP Genel Merkezi’nde düzenlenen Parti Meclisi toplantısının ardından konuşan Aksakal, Başkanlık Kurulunun Genel Başkan olarak kendisine tam yetki verdiğini söyledi.

Toplantıda, yetki ve değerlendirmeler yapıldığını ifade eden Aksakal, “Siyasi Partiler Yasası, seçim yasaları gereği seçimlere katılıp katılmama kararının Parti Meclisi tarafından alınması ve milletvekilleri adaylarımızı hangi yöntemle belirleyeceğimizin kararının alınması gerekiyordu. Bugün Parti Meclisimizde 14 Mayıs 2023’teki seçimlere katılma kararı aldık.” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI VEYA MİLLET İTTİFAKI’NDAN BİR GÖRÜŞME TALEBİ GELMEDİ”

Milletvekili adaylarının merkez yoklaması ile belirleneceğini aktaran Aksakal, Parti Meclisi toplantısında tüm gelişmelerin değerlendirildiğini kaydetti. Aksakal, DSP olarak bugüne kadar herhangi bir ittifak ile görüşmediklerini ifade ederek “Cumhur İttifakı’ndan veya Millet İttifakı’ndan herhangi bir görüşme talebi gelmedi.” dedi.

ALTILI MASA HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Aksakal, A Haber’e yaptığı açıklamada, “Birbirleriyle siyasi anlamda herhangi bir birliktelikleri ve benzerlikleri olmayan 6 siyasi parti, sadece bir merkezin organize ettiği gerekçelerle Türkiye’de yönetimi değiştirme çabasına girdi” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir